Service

Wij zijn er voor u. Werkdagen, 's avonds en in het weekend.

Nieuwsbrief

Insiderknowhow gratis per email ontvangen!

In plaats van flessenpost: nieuwe blog-berichten, tips van experts en speciale aanbiedingen gratis per email ontvangen.

Goed netwerken

Lees de blogberichten en tips van experts bij Facebook en volg ons bij Twitter.

FacebookTwitter

10-05-2010 Fjord-Noorwegen

Waar de bergen in zee vallen

Het land van de fjorden

Ruisende watervallen, die in de diepte vallen, statige gletsjers met sneeuwbedekte toppen, glasheldere fjorden, die als het ware als touwtjes door het bergachtige landschap diep in het binnenland trekken en absolute stilte en eenzaamheid – dat is Fjord-Noorwegen! Niet voor niets werd Fjord-Noorwegen in 2009 door het gerenommeerde vakantiemagazine National Geographic Traveler tot beste vakantiebestemming van de wereld gekozen.

„De fantastische ligging direct aan een fjord was de basis voor een fantastisch verblijf! Vooral de rustige omgeving was fantastisch – wij waren de enige toeristen! (…).“ Dat vinden veel gasten, die ooit eens in Fjord-Noorwegen vakantie hebben gevierd. Van de ruim 1.900 accommodaties, die atraveo in de aanbieding heeft, zijn 90% vrijstaande vakantiehuizen en veel daarvan liggen direct aan een fjord.


Het blauwe water van een fjord
© Innovation Norway, Johan Wildhagen

Fjorden – kunstwerken van de natuur

De enorme gletsjers in de IJstijd hebben keien en stenen weggeschoven en talrijke u-vormige dalen uitgeslepen, waarin na het smelten van de gletsjer, zeewater stroomde en die vandaag de dag de diepblauwe fjorden landschappen vormen! De bekendste fjorden zijn de Geirangerfjord en Nærøyfjord, die op de lijst van het Unesco-werelderfgoed staan, netals Sognefjord, die met 204 km de langste fjord van Europa is. Indien u de fjorden van dichtbij en ongestoord wilt beleven, dan adviseren wij een boot- of een kajaktocht – misschien ziet u dan zelfs zeehonden of bruinvissen – wat vindt u dan van dit vakantiehuis direct aan de Sognefjord?! „Het huis ligt onderaan de fjord, de aanlegsteiger is direct aan huis, dus perfect voor vissers. Voor natuurliefhebbers is er natuurlijk ook gezorgd. Je hoeft alleen de deur uit te stappen en je zit direct in de bergen, dus ontspanning puur. Wat ook bijzonder mooi is, is het observeren van bruinvissen, direct vanaf de ontbijttafel… (...).” In dit vakantiehuis hebt u een schitterend uizicht op het Geirangerfjord. Vroege vogels worden op een heldere ochtend getuige van de schitterende natuur, als de stralen van de opgaande zon de steile rotswanden afklimmen en over de fjorden schijnt.
Meer fjorden:
Boknafjord
Dalsfjord en Førdefjord
Hardangerfjord
Høgsfjord en Lysefjord
Nordfjord
Sognefjord
Trondheimsfjord

De hanzestad Bergen
© Innovation Norway, Andrea Glubelli

Bergen – Natuur en stadleven in één

„Bergen is een mooie stad.“ Kort, bondig en zeer treffend omschrijft deze klant in zijn beoordeling de één na grootste stad van Noorwegen. Bergen heeft ondanks het internationale belang de charme van een klein stadje weten te behouden en weet de natuur en cultuur te verenigen. Een absolute must is een bezoekje aan de hanzewijk Bryggen, die op de werelderfgoedlijst staat en waar talrijke hanze-handelshuizen staan. Naast de smalle steegjes en duistere gangetjes biedt Bryggen vandaag een bruisende stad met winkeltjes, ateliers en veel restaurants. Verder kunt u dan met de kabelbaan Fløhbaan de 320 meter hoge berg Fløyen op, waar u een fantastisch uitzicht hebt op de stad Bergen en de omliggende fjorden. Daarna kunt u op de vismarkt lekker een hapje eten, bijv. de typische visburgers of „Skillingsboller“ (zoete broodjes met kaneel en suiker), voordat u naar dit in de buurt liggende vakantiehuis gaat, waar u de avond gezellig ten einde kunt laten gaan.
Meer parels aan de kust van Fjord-Noorwegen zijn de bruisende steden Ålesund, die uitloopt over meerdere eilanden in de atlantische oceaan, netals Stavanger, de europese cultuurhoofdstad 2008.


Actieve vakantiedagen

Actief zijn en sporten: wandelen, boottochten, rafting of gletsjertochten, alles een uitdaging voor lichaam en geest. Wie hogerop wil, kan een gletsjertocht op de Jostedalsbreen, de grootste gletsjer van Noorwegen, maken. Maar a.u.b. niet op eigen houtje – beter veilig kiezen voor een opgeleide gids. Indien u samen met uw kinderen een gletsjer wilt beklimmen, dan adviseren wij een wandeling met gids op de gletsjer Nigardsbreen, want hier worden al tochten voor kinderen vanaf 6 jaar aangeboden.

Iets gezelliger is een tocht met de beroemde Flåmbahn, tussen Myrdal en Flåm, die hoort tot de top 10 van de aantrekkelijkste spoortrajecten van de wereld. Het 20 km lange, zeer steile spoortraject, begint in Myrdal en eindigt in Auerlandfjord, loopt via sneeuwbedekte toppen, mooie bergboerderijen en ruisende watervallen die in de diepte storten.


Huis aan een fjord
Vakantiehuis voor 8 personen, objectnummer 114230

Het typische vakantiehuis in Noorwegen

De dag begint met een duik van het terras in het blauwe koele water van een fjord. Het gespetter van het water is het enige wat u hoort, voor de rest alleen maar stilte. Wilt u zo uw vakantiedag beginnen? Veel van onze vakantiehuizen liggen inderdaad direct aan een fjord en zijn bovendien ook nog betaalbaar. Al vanaf 415 € per week kunt u een week in de zomervakantie in een vakantiehuis doorbrengen. Vergeleken met veel huizen in Zweden zijn de vakantiehuizen in Noorwegen qua interieur beter. Vaatwasser en waschmachine zijn bij de meeste vakantiehuizen en –appartementen aanwezig en soms is er zelfs een bubbelbad. Wat natuurlijk niet mag ontbreken, is een boot direct aan huis, waarmee u over het koude en glasheldere water van het fjord kunt roeien en ook direct kunt zorgen voor het avondmaal. Gooi uw hengel uit en trek een roodbaars of een makreel uit het water. En natuurlijk vindt u bij ons ook het typische rode fjordenhuis of een huis met grasdak!


Waar de bergen in zee vallen
Beste vakantieperiode

De populairste vakantieperiode is van juni tot augustus, omdat de dagen dan het langste zijn en de temperatuur ook weleens over de 30º C komt. In september wordt de temperatuur dan wat minder en het landschap krijgt veel verschillende kleuren. Voor bessen- en paddenstoelenverzamelaars de beste tijd van het jaar. Maar wat u in Fjord-Noorwegen absoluut altijd bij u hoort te hebben is regenkleding. Ook in de zomer kan er altijd eens een korte regenbui naar beneden komen!

Tips voor de aankomst

Wie met de auto gaat, kan afhankelijk van de bestemming met de boot van Jutland via Skagerrak naar Kristiansand, Stavanger of Bergen. Of men gaat in Kiel van land en dan door de nacht door het Kattegat naar Oslo.
Kiel- Oslo (Color Line)
Hirtshals – Stavanger – Bergen (Fjord Line)
Hirtshals – Kristiansand (Color Line)

Wie de overtocht met de boot te duur vindt, kan ook verder via het land, via Denemarken en de Öresundbrug naar Zweden en verder naar Noorwegen. De vliegtuigmaatschappijen SAS en Norwegian verbinden alle europese luchthavens met Bergen, Stavanger en Ålesund.



atraveo.be opslaan bij: Facebook Bookmark Mister Wong Bookmark Yahoo Bookmark Google Bookmark Delicious Bookmark 

© 1997-2010 atraveo GmbH - De grote vakantiehuizenmarkt op internet - vakantiehuizen en appartementen in heel Europa en wereldwijd